Čištění a péče


 • Fonendoskop Littmann se správně nosí vně límce bílého lékařského pláště, který zabraňuje, aby se hadičky dotýkaly krku lékaře.

  Udržujte fonendoskop ve špičkovém stavu.

  Fonendoskop 3M™ Littmann® je svým řešením určen k mnohaletému spolehlivému používání. Pravidelné čištění pomáhá zajistit optimální akustický výkon, prodloužit životnost fonendoskopu a zachovává jeho novotou zářící vzhled. • Ruce otírající hadičky fonendoskopu Littmann pomocí hadříku namočeného v alkoholu.

  Péče o hadičky fonendoskopu

  Všechny fonendoskopy Littmann jsou nyní vybaveny hadičkami nové generace, které udržují jeho tvar a pružnost i poté, kdy jej složíte do kapsy. Je tak zajištěna delší životnost fonendoskopu díky lepší odolnosti vůči kožnímu mazu a alkoholu a nižší náchylnost k tvorbě skvrn. Stále však zůstává dobrou praxí nosit fonendoskop kolem límce kdykoli je to možné.

  Hadičky nové generace nejsou vyrobeny z přírodního kaučukového latexu, což je výhodou pro citlivé zdravotnické pracovníky a jejich pacienty. A v rámci ochrany zdraví lidí a životního prostředí neobsahují hadičky nové generace ani ftalátové změkčovací prostředky.