Optimalizace výkonu


 • Zdravotní sestra vkládající do uší ušní olivky svého fonendoskopu 3M Littmann Classic III.

  Pět tipů, jak správně používat fonendoskop 3M™ Littmann®.

  Fonendoskopy Littmann jsou známé svou prvotřídní kvalitou zvuku a pohodlím. Existují však některé jednoduché věci, které pro zajištění výkonnosti a příjemného nošení svého nového fonendoskopu můžete udělat sami.


 • Lesklé hliníkové ušní trubičky fonendoskopu 3M Littmann symetricky překřížené s černými ušními olivkami na koncích.

  1. Nastavte si hlavovou sadu

  Před umístěním ušních olivek do uší se přesvědčte, že míří směrem dopředu a od vás. (Obrázek A) Ušní trubičky tak budou vyrovnány s vašimi zvukovody, což bude pohodlné a zajistí maximální přenos zvuku. Držte hlavovou sadu před sebou s jednou ušní trubičkou v každé ruce, hlavovou sadu roztáhněte od sebe a vložte ušní olivky do uší. (Obrázek B)

  Pokud to není pohodlné nebo je slabší akustický výkon, upravte tlak hlavové sady. Všechny fonendoskopy Littmann mají nastavitelnou hlavovou sadu. Jemně přimáčkněte ušní trubičky k sobě pro zvýšení tlaku hlavové sady a roztáhněte je od sebe pro jeho snížení.

  Nesprávné nošení hlavové sady, (ušní olivky směřují dozadu, například jako na obrázku C) může mít za následek špatné akustické těsnění a v některých případech úplné zablokování zvukového vjemu.

 • Lékař správně vkládající ušní olivky fonendoskopu Littmann směřující dopředu.

  A. Správné vložení

 • Lékař s nasazeným fonendoskopem Littmann s ušními olivkami směřujícími dopředu.

  B. Správné nastavení polohy

 • Lékař nesprávně vkládající ušní olivky fonendoskopu Littmann směřující dozadu.

  C. Nesprávné nastavení polohy


 • Ikona měkce těsnících ušních olivek fonendoskopu 3M Littmann vedle měřidla délky.

  2. Použijte správnou velikost ušní olivky

  Pro optimální akustický výkon je důležité používat velikost ušních olivek, která nejlépe vyhovuje vašim uším. To platí zejména, když používáte měkce těsnící ušní olivky. Všechny ušní olivky fonendoskopu Littmann se dodávají v malé a velké velikosti.


 • Hrudní snímač fonendoskopu 3M Littmann Classic III se zelenomodrou šipkou označující směr otáčení hrudního snímače.

  3. Otočte na správnou stranu

  Při používání oboustranného fonendoskopu Littmann musíte otevřít (neboli indexovat) tu stranu, kterou chcete používat (zvon nebo membránu), otočením hrudního snímače. Je-li membrána otevřená, zvon bude zavřený, což zabrání zvuku, aby vstoupil zvonem, a naopak.


 • Zelenomodrý kruh označující laditelnou membránu, která zakrývá zvon fonendoskopu 3M Littmann Cardiology III.

  4. Odstraňte potenciální překážky

  Pokud obvykle nosíte fonendoskop v kapse nebo jej moc často nečistíte, mohou zvukovou dráhu zablokovat textilní vlákna nebo nečistoty. Abyste zabránili hromadění nečistot, pravidelně fonendoskop čistěte a pečujte o něj. Pokud používáte fonendoskop 3M™ Littmann® Cardiology III™ nebo Classic III™, chraňte otevřený zvon proti nečistotám tím, že jej zakryjete snímatelnou membránou.


 • Prsty odstraňující laditelnou membránu ze zvonu fonendoskopu 3M Littmann Classic III.

  5. Zkontrolujte těsnění

  Fonendoskopy jsou vybaveny vzduchotěsným těsněním, které umožňuje přenos tělesných zvuků pacienta do ucha lékaře. Uvolněné části hrudního snímače, volné nebo prasklé hadičky či nesprávně nasazené ušní olivky mohou dobrému utěsnění zabránit.